Umudun öyküsü; Serkan Uman

Umudun öyküsü; Serkan Uman

1989 yılında Van’da 7 buçuk aylık prematüre olarak dünyaya gelen ve Serebral Palsi Distoni hastalığına sahip olan Serkan Uman, hayat mücadelesiyle herkese umut aşıladı.

27 Kasım 2018 - 15:05

‘Bu çocuk okusa ne olur' denerek eğitim hakkı elinden alınmaya çalışan Serkan Uman, şimdi bir kitap yazarı oldu. Serkan, beyin felciyle doğmasına rağmen önündeki tüm engelleri aşıp, eline kalem kağıt almadan kendi imkanları ile okumayı öğrendi. Açık öğretimi bitirdi ve üstüne birde tek eli ile ‘Herşeye Rağmen Yaşam' adında kitap yazdı. Serkan'ın tek hedefi engeller nedeniyle okula gidemeyen arkadaşlarına örnek olmak. 

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'nin hayatıma ciddi katkısı oldu
Uman, "Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'nin benim hayatıma o kadar çok katkısı ve faydası oldu ki anlatamam. 2008 yılından beri dernekte Basın ve Protokol Asistanı olarak görev yapıyorum. Çalışabilmek ve üretebilmenin keyfini TOFD sayesinde öğrendim. Tabi ki İlk başlarda biraz zorluk çektiğim zamanlar oldu hatta kendi kendime “acaba yapabilir miyim?” Diye sorduğum zamanlar oluyordu. Ama bu zorlukları verilen desteklerle, kendi içimde aştıktan sonra, işimi o kadar çok sevdim ki, artık böyle bir yerde çalıştığım için kendimi şanslı görüyorum” dedi.

Bu haber 203 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cenk Karayel: Takımda rehavet yok, sadece önümüzdeki maçı konuşuyoruz
Cenk Karayel: Takımda rehavet yok, sadece önümüzdeki maçı...
Mehmet Ekici'nin yokluğunda sahne Zajc'ın
Mehmet Ekici'nin yokluğunda sahne Zajc'ın