İngiltere yaz okulları ile geleceğe hazırlık yapın

İngiltere yaz okulları ile geleceğe hazırlık yapın

İngiltere, her yaş grubundan öğrencinin İngilizce öğrenmek için gittikleri bir ülkedir.

26 Eylül 2018 - 14:27

Ülkenin kültürel yapısının eski dönemlere uzaması, yüksek yaşam kalitesine sahip olması gibi pek çok avantajının bulunması ve daha da önemlisi ülkenin resmi dilinin İngilizce olması, Türkiye ve diğer ülkedeki öğrencilerin ilgisinin buraya yönelmesini etkilemektedir. Dil eğitimi, yıl boyunca devam eden ve farklı dönemlerde eğitim programları bulunan bir alandır. Zamanı uygun olanlar, yılbaşında kayıtlarını yaparak dil eğitimi için İngiltere’ye gitmektedir fakat bunun aksine zamanlama problemi olanlar veya yaz dönemini değerlendirmek isteyenler ise daha çok yaz okullarında dil eğitimi almayı düşünürler. İngiltere dil okulları, çok programlı özelliği sayesinde herkese ve her zamana hitap edebilmektedir. Özellikle de okul okuyan öğrencilerin yaz aylarını daha rahat eğitimden geçtikleri için bu dönemleri tercih etmektedir. İngilizce öğrenmek için alt yapının oluşturulacağı en iyi zamanın da yaz dönemleri olduğunu söylemek gerekir. Hem aktivitelerin daha fazla yapılması, hem eğitim alırken aynı zamanda ülkenin değerlerini daha yakından inceleme fırsatının yakalanması gibi durumların daha sade ve kolay şekilde yapılması öğrencilerin İngiltere yaz okulları seçeneğini daha fazla dikkate almalarını etkilemektedir.

Yaz okullarının avantajları nelerdir?

Eğitim için zamanlama son derece önemlidir. Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen bir öğrencinin sadece eğitime odaklanmasını beklemek veya bunu istemek doğru değildir. Her ne kadar amaç dil öğrenmek olsa da gidilen ülkenin yaşamına dahil olmak, düzenlenen aktivitelerine katılabilmek de hem eğitim açısından daha rahat eğitim alınmasını ve alınan eğitimin daha verimli olmasını sağlar hem de öğrencinin derslerine daha fazla adapte olabilmesini etkilemektedir. Sürekli olarak derslerle haşir neşir olan öğrencilerin zaman içinde derslerden soğudukları ve giderek eğitimden uzaklaştıkları görülmektedir. Yaz döneminde yurtdışına çıkıp eğitim almak isteyenlerin bu konuda daha şanslı olduklarını söyleyebiliriz. Her ülke, yaz dönemlerinde daha fazla güzelliğini gösterir, kış mevsimi boyunca pasif hale getirilen etkinlikler, turistik geziler vs. yaz dönemi geldiğinde yeniden aktif şekilde devam etmeye başlar. Bu da ülkenin daha hareketli ve dinamik olmasını etkiler. Böyle bir dönemde eğitim alan öğrenciler kesinlikle katılacakları aktivite ve festivaller başta olmak üzere ülkede düzenlenen diğer tüm etkinlikleri yakından takip ederek boş zamanlarını değerlendirme fırsatına erişirler ve zihinlerinin boşalarak derslere adapte olmaları daha kısa süreler alır. İngiltere yaz okulları bu yönleri ve daha sayamadığımız birçok yönüyle kış dönemine göre çok daha avantajlıdır. Tabi bir de işin maddi boyutunu da eklemek gerekiyor, dil okullarına yakın mesafede tutulan evlerden okula giden öğrenciler, havaların sıcak olması sebebi ile yürüyerek giderler, kış aylarında doğalgaz masrafının olmasına karşın yaz aylarında bu masraftan kurtulurlar. Yani hem maddi hem de manevi açıdan yaz okullarının daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Kayıt için ne yapmak gerek?

Dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin öncelikle kayıt işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bunun için de ülkenin istediği bazı şartlar vardır. İngiltere öğrenci vizesi alabilmek için gerekli maddi bütçeye sahip olmak, referans mektubu, evrak ve okullar tarafından istenen belgeler hazır olduğunda İngiltere yaz okulları ile dil eğitimi almak için herhangi bir engel kalmamış oluyor. Konuyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için sitemizden ilgili bölümü ziyaret edebilir, eğitim danışmanlarımızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kaynak: https://www.realegitim.com/ingiltere-yaz-okullari/

Bu haber 833 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cenk Karayel: Takımda rehavet yok, sadece önümüzdeki maçı konuşuyoruz
Cenk Karayel: Takımda rehavet yok, sadece önümüzdeki maçı...
Mehmet Ekici'nin yokluğunda sahne Zajc'ın
Mehmet Ekici'nin yokluğunda sahne Zajc'ın